Kethüda Mahallesi 21. Sokak No: 1 Akhisar/MANİSA

Satılık Simental Buzağı

canlı hayvan pazarı

Satılık Simental Buzağı

Satılık Simental Buzağı 

En uygun satılık Simental buzağı fiyatları hayvancılığın online pazarı Canlı Hayvan Pazarında sizleri bekliyor. Satılık Simental buzağı fiyatları için web sitemizin iletişim bölümünde yer alan telefon numaralarımızdan bize ulaşabilir, alışverişlerinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.  Canlı Hayvan Pazarı olarak yarım asırlık tecrübemizle hayvancılık sektörünün en güvenilir dijital platformu olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Siz de her türlü büyükbaş ve küçükbaş alışverişlerinizde uzman ekibimize güvenle danışabilir, fiyat konusunda bilgi alabilirsiniz.

Ülkemizde ‘Sarı Alaca’ adıyla da bilinen Simental ırkı hayvan yetiştiricileri tarafından en çok tercih edilen ırklardan bir tanesidir. Simental ırkının yüksek et ve süt verimi, hastalıklara karşı dayanıklı bir tür olması, bulundukları iklim şartlarına kolay uyum sağlamaları,  döl veriminin yüksek olması gibi avantajları vardır.

Holstein ırkı ineklerle melezlenme konusunda uyum sağlaması ve uzun ömürlü oluşu çok tercih edilme nedenleri arasında yer alır. Uzun ömürlü olması ve getirisinin fazla olmasından dolayı fiyatları diğer Holstein, Montofon, Yerli Kara gibi ırklara göre fazladır.

Fiziksel Özellikleri
Canlı ağırlığı erkeklerde 1100-1400 kg, dişilerde 600-900 kg arasında değişmektedir. Cidego yüksekliği erkeklerde 150-165 cm, dişilerde 138-150 cm arasında değişmektedir. Renkleri sarı-beyaz alaca veya kırmızı-beyaz alacadır. Baş kısmı, alın bölgesi ve kirpikleri beyaz renktedir. Erkek ve dişiler boynuza sahiptir. Son dönemde yapılan ıslah çalışmalarıyla boynuzsuz türleri de mevcuttur.

Simental Irkı Verimlilik Özellikleri
Canlı ağırlık artışı gün başına 1300-1600 gr arasındadır. Et verimi oranı % 60 ‘lara yakındır. Bir laktasyon döneminde süt verimi 6500 lt civarındadır. Sütü % 4,2 yağ oranına sahiptir. Sütü protein açısında % 3,5 ‘lük bir orana sahiptir.

Besilik, kasaplık, kurbanlık ve adaklık için özenle yetiştirdiğimiz, en kaliteli büyükbaş ve küçükbaş hayvanların satışını güvenle gerçekleştiriyoruz. En uygun fiyatlarla sağlıklı büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar için web sitemizin iletişim bölümünde yer alan telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz. www.canlihayvanpazari.com.tr

kurbanlık dana, besilik dana, kurbanlık satışı, gebe düve, mısır silaji, satılık mısır silajı, kurbanlık, kars hayvan satışı, kars hayvan pazarı, erzurum hayvan satışı, Erzurum hayvan pazarı, kurbanlık fiyatları, kurbanlık dana fiyatları 2020, kurbanlık dana fiyatları 2021, kurbanlık dana fiyatları 2022, kurbanlık dana fiyatları 2023, kurbanlık koyun, kurbanlık koyun fiyatları, kurbanlik fiyatlari, kurbanlık dana fiyatları, küçükbaş kurbanlık fiyatları, kurbanlık koyun fiyatı, küçükbaş kurbanlık, büyükbaş kurbanlık, büyükbaş kurbanlık fiyatları, damızlık düve fiyatları, canlı kurbanlık fiyatları, küçükbaş kurbanlık fiyatı, gebe düve fiyatları, kurbanlik koyun, Simental, Holstein (Siyah ALaca), Jersey, Montofon, Aberdeen Angus, Belçika Mavisi, Hereford, Limusin, Şarole, Merinos, İle De France, Suffolk, Kıvırcık, Sakız, Tahirova, Alman Karabaş, Lacaune, Satılık Simental, Satılık Holstein (Siyah ALaca), Satılık Jersey, Satılık Montofon, Satılık Aberdeen Angus, Satılık Belçika Mavisi, Satılık Hereford, Satılık Limusin, Satılık Şarole, Satılık Merinos Koyun Kuzu, Satılık İle De France, Satılık Suffolk, Satılık Kıvırcık, Satılık Sakız, Satılık Tahirova, Satılık Alman Karabaş, Satılık Lacaune, Satılık holstein inek, Satılık holstein buzağı, Satılık holstein erkek dana, Holstein buzağı fiyatları, Holstein inek özellikleri, Holstein süt verimi, Satılık simental dana, Satılık simental inek, Simental sığırı, Simental süt verimi, Simental çeşitleri, kurbanlık,